Piliakalnių Lietuva

2017 metų duomenimis Lietuvoje buvo 903 piliakalniai. Kiekvienas su sava istorija, legendomis ir paslaptimis. Net ir nedraugaujant su skaičiais aišku, kad norintiems užbėgti ant kiekvienos viršūnės, kasdien reikėtų įkopti į 2,5 piliakalnius.

Pasižvalgius į apskritis matyti, kad daugiausia piliakalnių yra Utenos apskrityje (198), o mažiausiai – Panevėžio (49). Jeigu pasidairytume į savivaldybių teritorijas, tai pamatytume, kad turtingiausia yra Utenos rajono savivaldybė, kurios valdose stūkso net 60 piliakalnių. Tuo tarpu Neringos ir Panevėžio savivaldybėse nėra nei vieno piliakalnio.

Kadangi Sraigūnas Lėtūnas yra lėtas, tai į visus piliakalnius nelakstys, juolab kad kai kuriuos žemės kauburėlius sunku ir piliakalniais įvardinti, o į kai kuriuos ir prasibrauti nelabai įmanoma. Žemėlapyje pažymėjome, mūsų manymu, klajonėms daugiau ar mažiau pritaikytus piliakalnius. Pagrindinė žymeklio spalva yra raudona, o piliakalnių kompleksų grupes, kurios susiformavo Vilniuje, Kernavėje, Sudarge ir Medvėgalyje, nuspalvinome skirtingomis spalvomis.

Šioje klajonių kišenėlėje sudėliosime ir kelis jau išmintus takelius, kuriais Sraigūnas Lėtūnas dar ir dar kartą mielai pasivaikščiotų su bendraminčiais, pasidalintų savo įžvalgomis ir žiniomis.

© Sraigūnas Lėtūnas

Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos piliakalniai

Žemaitijos piliakalniai

Šiaurės vakarų Žemaitijos piliakalniai

Šiaurės rytų Žemaitijos piliakalniai

Dzūkijos piliakalniai

Dzūkijos ir Aukštaitijos piliakalniai

Pietų Aukštaitijos piliakalniai

error: Content is protected !!