Ūkis

Ūkis mūsų nedidukas, bet čia žaliuoja pievos, pilnos įvairiausių žolynų, veši mišrus miškelis, šlamantis įvairių dydžių ir atspalvių lapais, o po kiemą kartais liuoksi stirnos su stirniukais, straksi kiškis ar sėlina gudragalvė laputė.

Koi karpisTvenkinyje gyvena kelios mylimos žuvys – koi karpiai, lynai, plačiakakčiai ir amūrai, kurios karštomis vasaros dienomis iškiša savo nugaras, kad jas paglostytų saulės spinduliai.

 

 

Jaukioje vištidėje, su automatine apšvietimo sistema, pavėsine nuo saulės ir supynėmis, gyvena čekų Dominant veislės vištos. Lietuvoje vietinių veislių niekada nebuvo. Iš įvairių kraštų atvežtos vištos kryžminosi tarpusavyje ir taip kūrėsi vietinės populiacijos. Savo aptvare, o kai nuo lapės saugoja piemenukas, po kiemą laksto juodosios, raibosios ir rudosios dominantės. Jas akylai stebi rūpestingasis juodasis gaidys.

Po namus bei kiemą straksi juodas ir kartais labai piktas triušis. Taip, taip, mažas piktas triušis. Jis puikiai saugoja namus. Vos tik svetimos kojos įžengia per slenkstį, juodasis Prancūzų avinas kriuksėdamas iššoka  iš savo narvo, aštriais nageliais kabinasi į kojas ir bando kąsti. Taip, taip – kąsti. Tad einant į svečius, rankose reikia turėti salotos lapą arba sultingą morką 😉

Žolynų paslaptys

error: Content is protected !!