Apie mus

Keliavimo credo – „Lėtai yra gerai!”. Pasaulis už slenksčio yra didelis, kupinas pojūčių ir patirčių. Todėl tikrai verta lėtai pasimėgauti rytine kava, saulės spinduliu, naujai atrastu taku ar istorija. Klajosime, bet lėtai; atrasime, bet ne iš karto; paliesime tai, kas tarsi paslėpta nuo bėgančiųjų akių; kalbėsime, bet be užuolankų; skaitysime, bet ne tai kas populiaru; rašysime, bet ne paviršutiniškai; klausysime, tik tai kas malonu; ragausime, kas sveika ir gardu. Prisijunkite ir Jūs!

Sraigūnas Lėtūnas 1996 m. baigė anglų filologijos bakalauro studijas Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete, o 2007 m. Klaipėdos universitete įgijo turizmo ir rekreacijos magistro diplomą. Nuo 1995 m. tobulina gidavimo įgūdžius. 2009-aisiais Valstybinis turizmo departamentas suteikė aukščiausios kategorijos gido statusą (pažymėjimo Nr. 006836).

Ilgametis darbas išvykstamojo skubaus turizmo srityje paskatino susidomėti lėtojo turizmo koncepcija. Magistro diplominis darbas („Lėtos kelionės ir neskubaus maitinimo koncepcijų taikymas Kauno regiono kaimo turizme / Application of Slow Travel and Slow Food Conception in Rural Tourism of Kaunas Region, 2007) padėjo geriau susipažinti su šiuo judėjimu. Jau daugiau nei dešimtmetį įgytos žinios pritaikomos praktikoje, populiarinant lėtojo turizmo koncepciją, kurio esmė – lėtai, neskubant, per penkias žmogaus jusles, pajusti vietos išskirtinumą.

Dirbant Pūko TV (2003-2006 m.), buvo kuriama autorinė laida apie kultūrinį Kauno gyvenimą „Kultūros alėja”; bendradarbiaujant su portalu visikeliai.com – sukurta serija straipsnių apie išskirtines asmenybes ir vietoves Lietuvoje (straipsnius galite rasti čia >>> ). Vadovaujant Birštono turizmo informacijos centrui (2006-2012 m.), buvo surinkta ir susisteminta medžiaga, leidusi identifikuoti genius loci. Parengtus leidinius galima rasti čia >>>.

2016-2019 m. bendradarbiaujant su VšĮ Akmenėlių dvaras (Pakruojo r.), VšĮ Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras (Raudondvaris), Turizmo rinkodaros asociacija (Vilnius), Asociacija ICOMOS Lietuva (Vilnius), restoranu „Kuchmistrai“ (Šakių r.), Kauno gidų bendrija (Kaunas) bei Kauno rajono Trečiojo amžiaus universitetu (Kauno r.), surengti paskaitų ciklai apie bajorijos luomą Lietuvoje: tradicijas, šventes, kasdienybę.

2017-2020 m. skaityti pranešimai apie lėtąjį turizmą: V-jame Lietuvos turizmo forume, konferencijose ir renginiuose Alytuje, Biržuose, Druskininkuose, Kaune, Kazlų Rūdoje, Rokiškyje ir Utenoje, tarptautinėse turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodose Adeventur 2018, Adventur 2019 ir Adventur 2020.

Nuo 2019 m. pavasario kuruoja Alytaus rajono vietos veiklos grupės įgyvendinamą tarptautinį projektą „Lėtos kultūros patirtys 2.00 / CultTrips 2.00“, kurio tikslas sukurti tarptautinę internetinę svetainę, skirtą lėtojo turizmo paslaugų ar produktų teikėjams, kūrėjams. Projekte dalyvauja 9 partneriai iš 6 šalių.

2020 – 2021 m. bendradarbiaujant su asociacija „Jaunoji Sūduva“ skaitytas pranešimas apie Lėtojo judėjimo ištakas, plėtrą bei gerąsias praktikas Europoje ir Lietuvoje, surengtos kūrybinės dirbtuvės Cittaslow tematika.

2020 m. vasarą bendraminčius subūrė į Lėtojo turizmo asociaciją.

Nuo 2017 m. pasirinktas Sraigūno Lėtūno pseudonimas, kuris atspindi teikiamų paslaugų koncepciją: keliauti ir pažinti gimtąjį kraštą, susibūnant su tam tikra vietove – pamatant, pajaučiant ir suvokiant genius loci, susitikti su išskirtinėmis asmenybėmis ir patirti vietovės tapatybę per tų asmenybių pasaulėžiūrą.

Norite su šeima, draugais ar kolektyvu sužinoti daugiau apie savo miestą ar šalį? Sraigūnas Lėtūnas tikrai suras tik Jums tinkamą takelį, kuriuo praėjus, norėsis dar ir dar keliauti po savo kraštą.

error: Content is protected !!